اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد

پیام تسلیت مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد

اداره کل نوسازی مدارس استان یزد - پیام تسلیت مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان یزد، جواد ذاکر مدیرکل نوسازی مدارس استان با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره)، فرا رسیدن سی ویکیمن سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت گفت.

متن این پیام که از سوی مهندس ذاکر صادر شده است به شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گرامیداشت 14خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی امام راحل و قیام خونین 15 خرداد به عنوان نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداری از آرمانهای والای بنیان گذار کبیر این انقلاب و خون پاک شهدا تحت لوای فرامین مقام معظم رهبری ، اعتلای این نظام مقدس و سرافرازی بیش از پیش ایران اسلامی و این مردم را در پی خواهد داشت و ما افتخار می کنیم که در این ایام از حماسه ساز بزرگ قرن ، حضرت امام خمینی(ره) و وقایعی یاد کنیم که استبداد واستعمار را برچید ، بدون تردید امام تفسیری از اخلاص، شجاعت و عظمت بود و ثابت کرد که اسلام زنده است و می تواند مبنای نظامی اجتماعی قرار گیرد. او افکار خفته جهان اسلام را بیدار کرد و اندیشه های اسلامی را در مسئله حکومت به جهان و جهانیان معرفی و تفسیر درستی از آزادگی و آزاد بودن به تمام آزادی خواهان دنیا آموخت که ما در تمام دنیا ثمره آن را در مقاومت و ایستادگی مردمی در برابر ظلم و زور می بینیم.

ما اکنون در قبال تدبیر و فداکاری های آن پیر فرزانه خود را مسئول و این روزها را فرصت خوبی برای اندیشیدن به آرمان های والا و اندیشه های عمیق آن ابرمرد تاریخ معاصر اسلام می دانیم و تلاش می کنیم تا با انتقال دستاوردهای آن امام بزرگوار به دیگر نسل ها جامعه را در مسیر درست حرکت خود قرار دهیم.

در سالگرد ارتحال ملکوتی معلم و طبیب دلها در حالی به سوگ آن عزیز می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی (ره) حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( مدظله العالی ) سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر(عج) به منزلگاه سعادت هدایت می نماید .

اینجانب سی ویکمین سالروز رحلت جانگداز امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و سالگرد شهادت یاران ایشان در فاجعه قیام خونین 15 خرداد 1342 را به عموم مردم شریف ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می کنم. فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ایران ضایعه ای دردناک وفراموش نشدنی است. امید است روح ملکوتی و والای امام راحل و شهدای گرانقدر از ما راضی و خشنود باشند.

جواد ذاکر
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد

A+ A. A-