اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد

پیام تبریک مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد بمناسبت روز معمار

اداره کل نوسازی مدارس استان یزد - پیام تبریک مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد بمناسبت روز معمار

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان یزد، مهندس ذاکر مدیرکل، در پیامی روز معمار را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

 

سوم اردیبهشت روز “شیخ بهایی”، بزرگ مردی است که پس از گذشت قرن ها، هنوز آثارش دستمایه تحقیق و پژوهش مهندسان و معماران این مرز و بوم است و در پرونده خود طراحی حرم مطهر امام رضا (ع) را داراست و این روز با عنوان “روز معمار” نامگذاری شده است.

 

روز معمار فرصتی است برای بررسی در معماری قدیم ایران و جایگاهی که در این زمینه در دنیا داشتیم و تلاش برای اینکه در دوره معاصر نیز به این جایگاه دست یابیم.

 

یک معمار علاوه بر داشتن اطلاعات کافی در زمینه یک سازه باید در حوزه‌های مردم شناسی، اقلیم شناسی، تاریخ، ایران شناسی و روانشناسی نیزآگاهی داشته باشد، معماری یک رشته جامع العلوم و فرارشته ای است و رابطه انسان با انسان، انسان با محیط و انسان با شهر را می‌تواند نشان دهد.

 

از معماری به عنوان سرمایه ای براي ارتقاء‌فرهنگ، هنر و زندگي ايراني می توان استفاده کرد و ما در  استان یزد با آثار باستانی متعدد که ويژگي هاي عظيم فرهنگي و هنري را در بطن خود دارند می توانیم از پرچمداران ترويج ارزشهاي اسلامي – ايراني در معماري باشیم.

 

اینجانب “روز معمار” را به جامعه مهندسی، بویژه همکاران معمارم در اداره کل نوسازی مدارس استان یزد تبریک گفته و امیدوارم شاهد رشد و تعالی شما جامعه معماری در عرصه های مختلف استانی، ملی و جهانی باشیم.

 

جواد ذاکر

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد

 

سوم اردیبهشت ۱۳۹۹

A+ A. A-